Порошенко пояснив, чому забрав у нардепа громадянство

Президент Петро Порошенко не хоче бачити в парламенті депутатів з іноземним громадянством і сам не має таких паспортів.

Про це він розповів на прес-конференції.

"По пану Артменеку ініціювала це питання генеральна прокуратура. Бо на допиті пан Артеменко засвідчив, що він має інше громадянство. Генпрокуратура зробила клопотання в міграційну службу. Та перевіривши цю інформацію внесла пропозицію в комісію з питань громадянства. І комісія одноголосно проголосувала внести президенту на підпис проект указу про припинення громадянства.

Відповідно до 106 статті Конституції до повноважень президента належить саме припинення громадянства. І не підписання цього указу є злочинна бездіяльність", - розповів Порошенко.

"Як президент, політик і громадянин, для мене є неприйнятним, що в українському парламенті були особи з подвійним, потрійним громадянством.

Я не збираюся мати жодних інших громадянств. Ні я, ні члени моєї родини. А якщо такі зміни відбудуться, я про це своєчасно поінформую", - додав президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп з іноземним паспортом може ходити в Раду

Андрій Артеменко став народним депутатом на парламентських виборах у листопаді 2014-го за списком Радикальної партії під номером 16.

19 лютого цього року газета New York Times повідомила, що він запропонував президенту США Дональду Трампу план мирного врегулювання українсько-російського конфлікту - захоплений РФ Крим здати в оренду Росії на 50 або 100 років. Наступного дня Артеменка виключили з фракції. 21 лютого порушили кримінальну справу за державну зраду.

18 квітня Генпрокуратура попросила міністра внутрішніх справ Арсена Авакова ініціювати через Державну міграційну службу процедуру втрати нардепом громадянства України. Причина - його канадське громадянство.

You may also like...