Новий голова НБУ: експерт зробив несподіваний прогноз

Прихід інвестиційних банкірів у НБУ - найбільша помилка у кадрових призначеннях на посаду очільника регулятора. Таку думку в інтерв'ю Gazeta.ua і журналу "Країна" висловив Олексій Кущ, фінансовий аналітик.

"Прихід інвестиційних банкірів у НБУ - найбільша помилка у кадрових призначеннях. Це і Валерія Гонтарева, і ті кандидатури, які називають її потенційними наступниками. Інвестиційні банкіри схильні до ризику і авантюр. Націлені на прибуток. Думають у горизонті рік-два. Восени отримаємо нову фігуру в кріслі голови Нацбанку. Можливо, Гонтарева повернеться до повноцінної роботи", - сказав він.

На його думку, очолювати центробанк має науковець у галузі монетарної політики.

"Монетарні банкіри консерватори в хорошому розумінні. Схильні до зважених рішень. Останні очільники Федеральної резервної системи Сполучених Штатів самі монетарники. Ніхто з них ніколи не працював ні на фондовій біржі, ні в банку, ні в інвестиційній компанії. Не займалися фінансовими спекуляціями, відносно скромні за своїми статками - не мультимільйонери. Це вчені в галузі монетарної науки. Інший психотип, інші знання. Досвід інвестиційного банкіра часто заважає приймати правильні монетарні рішення. Вміння монетарників спрацьовують як запобіжник. Не дасть прийняти авантюрні рішення", говорить Кущ.

Повну версію інтерв'ю з Олексієм Кущем читайте у журналі "Країна" від 18 травня 2017 року.

You may also like...