ОККО намагалося продати Міноборони дизель за завищеною ціною

Компанія ОККО всіляко намагалася забезпечити собі перемогу в паливному тендері Міноборони. У хід йшли скарги, спроби заблокувати підписання договорів з постачальником, а після програшу - дискредитація суперника в ЗМІ.

У кінці лютого Міноборони оголосило тендер на закупівлю арктичного дизельного палива очікуваною вартістю близько 530 млн грн.

Свої заявки на участь в аукціоні за усіма семи лотами подали дві компанії - ТОВ "Газтрейд" і ПП "ОККО Контракт". По двох лотах (лот 3 і лот 5) - подалася ще одна фірма "Техоіл Рітейл". Оскільки цінові пропозиції останньої були найвищими, то основна боротьба за перемогу розгорнулася між ОККО і "Газтрейд".

Розкриття цінових протоколів відбулося 16 березня. Згідно з ними, перемогу в 6 з семи лотів здобула компанія "Газтрейд". Її ціни були значно дешевші тих, які пропонували в ОККО. За деякими лотами різниця в цінових пропозиціях досягала 1 млн грн, за деякими 800 тис. грн. Наймінімальніша різниця становила близько 300-400 тис. грн.

З такими явними ціновими розривами перемогти в системі ProZorro у ОККО не було ніяких шансом. Тоді в компанії вирішили піти "в усі тяжкі" і почали оскаржувати тендер вже після того, як всі цінові пропозиції учасників були розкриті.

22 березня ОККО подали скаргу в АМКУ нібито на "порушення закону під час визначення переможця". У скарзі компанія мала претензії і до банківських гарантій "Газтрейд" і до паспортів палива і навіть намагалася оскаржити температуру спалаху дизеля переможця. В Антимонопольному комітеті, розглянувши претензії програв, встановили їх безпідставність та необґрунтованість.

У підсумку, тільки 6 квітня, після майже місячного затягування, Міноборони таки змогло підписати договори на поставку палива з "Газтрейд".

Якщо сумарно порахувати запропоновані "Газтрейд" ціни і порівняти їх з очікуваною вартістю закупівлі, то вийде, що Міноборони на зазначеному тендері вдалося заощадити понад 7 млн грн.

Якби Міноборони і система ProZorro теоретично віддали перемогу ОККО, то переплата, як мінімум, становила б близько 5 млн грн.

Незважаючи на це, після того, як тендерні договору між Міноборони і переможцем вже були підписані, 10 квітня ЗМІ підірвала війна дискредитаційні матеріалів про закупівлю палива.

По суті деякі видання доволі безглуздо спробували звинуватити Міноборони в тому, що воно заощадило 5 млн бюджетних гривень, замість того, щоб подарувати їх ОККО.

You may also like...