Генетики довели вимирання розумних людей

Ісландська компанія deCODE провела дослідження, в якому показала, що в національній популяції частка генів, пов’язаних з придбанням освіти, зменшується.

Відповідне дослідження опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, The Guardian.

Фахівці компанії використовували дані про понад сто тисяч ісландців, зібрані в 1910-1975 роках. За цей час, як показали дослідження, частота появи генів в популяції, так чи інакше пов’язаних з навчанням, знизилася.

Одночасно з цим фахівці виявили, що розумні люди, тобто ті, хто, згідно з публікацією авторів, схильні до отримання освіти, в середньому мають на шість відсотків менше дітей, ніж інші.

Причину спостерігається закономірності фахівці вбачають у тому, що люди з генами, що сприяють навчанню, більш сконцентровані на власному розвитку, а не на продовження роду. Саме це, на думку вчених, згодом і призводить до зниження частки їх генів у відносно ізольованою від материка популяції.

Тим часом, описаний ефект деградації популяції вкрай малий. За оцінками вчених, середній IQ ісландців за десятиліття падає максимум на 0,04 бала. Окремо фахівці компанії deCODE відзначають, що за розумовий розвиток відповідають не тільки гени, але і навколишні умови середовища, зокрема, сім’я.

You may also like...