Люди, які часто запізнюються, успішні, креативні і довше живуть

У кожного з нас є один або колега, який весь час спізнюється. Ні, він не хоче вас образити. Він не спеціально десь затримується, щоб ви почали дратуватися. Просто натура у нього така!

Деякі люди час «кінчиками пальців» відчувають, вміють їм буквально управляти – а у цього товариша ніяк не виходить. Клінічно непунктуален.

Різні народи і культури по-різному сприймають запізнення. Але в сучасному європейському світі непунктуальність вважають чимось дуже грубим, неприємним, ознакою невихованості і непрофесіоналізму.

Можна було б і далі лаяти людей, які «годин не спостерігають» – якби не останнє дослідження психологів, повідомляє dailytimes.com.

ознака успішності

Виявляється, запізнення не є ознакою неповаги! Або прикметою ліні.

Це лише означає, що людині доводиться вирішувати дуже багато проблем і справ одномоментно. Саме багатозадачність, на думку психологів, змушує нас втрачати почуття часу.

Звичайно, деякі дослідження ставлять під сумніви ефективність багатозадачності: але успішні люди, як правило, дійсно одночасно роблять кілька справ. І зайняті в декількох сферах.

Візьмемо, наприклад, Ештона Катчера. Він одночасно актор (зіграв Стіва Джобса в картині «Джобс: Імперія спокуси»), провідний, продюсер, підприємець, працює інженером-розробником в комп’ютерній компанії Lenovo, при цьому встигає інвестувати в нові технології і стартапи – такі як Skype, Spotify, Uber і Foursquare.

І так – кажуть, його друзі бурчать, що він часто спізнюється …

спізнюються оптимісти

Якщо ви постійно нічого не встигаєте – в тому числі на роботі, можете себе привітати: ви оптиміст. Ні, ми не помилилися. Якщо не встигаєте щось день у день, весь час – значить вважаєте це нормальним. А вибивається з графіка по одній простій причині: ви думаєте, що у вас куди більше часу, ніж є насправді.

При цьому позитивне мислення – це особистісна риса, яка в цілому робить людей більш успішними в житті. Дослідження, проведені серед продавців, показали: оптимісти укладають на 88% більше успішних угод, ніж їх колеги.

Дальше більше. Оптимізм (ну тобто та сама риса, через яку ви весь час спізнюєтеся) змушує вас довше жити! Якщо ви йдете по життю з позитивним настроєм, до всього ставитеся легко, то у вас і нервова система в порядку, і стреси не такі страшні і серце здоровій. Це неодноразово підтверджувалося медиками – і не тільки. Пам’ятайте, як у Булата Оукуджави : «П’ять сумних солдатів, п’ять веселих солдатів і ефретор». Сумні солдати з поля бою не повернулися.

«Адже сумним солдатам немає сенсу в живих залишатися,

І пряників, до речі, завжди не вистачає на всіх ».

Іноді можна

Ще в 50-і роки минулого століття психологи почали умовно ділити людей на два типи. Тип А – пробивні, нервові і тип В – розслаблені, творчі натури.Найнепунктуальніші люди явно відносяться до типу В.

Дослідження показали, що ці два типи особистості по-різному сприймають час. Експериментатори взяли групу осіб з умовним темпераментом А і групу осіб з умовним темпераментом В, включили секундомір і засікли рівно хвилину. А потім запитали учасників: скільки часу, на їхню думку, пройшло?

Люди з категорії А, в середньому, порахували, що пройшло 58 секунд. А з категорії В – не менше 77 секунд.

Робимо висновок: ви не винні в тому, що спізнюєтеся! Просто сприймаєте час не так, як ваші дратівливі друзі. Спізнюватися час від часу – це нормально. Ну тобто запізнення має свої позитивні моменти … У тих, хто надто поспішає, з’явиться час зупинитися і подумати про щось більше, ніж секундна стрілка.

Якщо хтось вас наступного разу почне лаяти за те, що вчасно не прийшли – покажіть йому цю статтю. Ви тут ні до чого. Доведено наукою.

You may also like...