“Сестричка питала маму коли будуть вишеньки. Разом з батьком померли за тиждень” – спогади про Голод

26 листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів. Найстрашнішим був штучний Голод 1932-1933 років.

Він забрав життя близько 7 млн людей. Цей Голодомор визнали геноцидом українського народу. У пікові місяці в ці роки в Україні щохвилини помирали 24 людини, щогодини - 1 440, щодня - 34 560 людей.

"Голодомор не зламав" - національні пам'ятні заходи цього року присвятять людям, які змогли реалізувати себе попри травму пережитого геноциду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голодомор у цифрах

Традиційно до Меморіалу Жертв Голодомору у Києві приходять люди вшанувати пам'ять невинно убієнних.

"Я приходжу сюди щороку, - розповідає киянин Степан Руденко, 85 років. Під час Голоду я втратив батька, якому було 38 років і 5-річну сестричку. Ми з мамою дивом вижили. Мені було всього два з половиною роки. Я ніколи не забуваю пам'ять своїх рідних. Головне, щоб таке більше ніколи не повторилось." - згадує чоловік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пузатий енкаведист заарештував матір за померзлі колоски"

За словами Степана Васильовича день вшанування жертв Голодомору для нього став святим.

"Мати розказувала, що в Прилуках під час Голоду мертвих зносили до "білих ям" - без прізвищ та цифр закопували. Людей підбирали просто на вулиці. І моя сестричка питала в мами "Коли будуть вишеньки?". Але, бідна, так їх і не дочекалась. Всі роки, які мені залишилось прожити, робитиму все, щоб таке лихо, влаштоване сталінським режимом, більше не повторилось. Не дай Боже. Таке не забувається" - схлипує Степан Васильович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Біля лісу жила сім'я Мирошниченків. Тут же ловили дітей і їли"

Національні пам'ятні заходи вшанування жертв Голодомору відбудуться в суботу 26 листопада, по всій Україні та у 32 країнах світу.

You may also like...