Цифрові РРО: ідея схвалена, законопроект допрацьовують

 

Експертні групи активно вдосконалюють законопроект №4117 про лібералізацію ринку касових апаратів до його прийняття у другому читанні.
17 і 18 жовтня відбулися галузеві дискусії в офісі Реанімаційного пакету реформ (РПР) і у Верховній Раді. Аналіз думок учасників показав, що 4117 отримав широку підтримку як низки галузевих бізнес асоціацій, експертів, народних депутатів, так і представників Мінфіну, Мінекономрозвитку, НБУ і ДФС.
Законопроект передбачає введення нового типу РРО (реєстратора розрахункових операцій) – цифрового. Принципова відмінність від вже наявної системи полягає в тому, що до нової системи можна буде підключати не тільки касові апарати, а й ноутбуки, планшети, комп’ютери і навіть смартфони.
Так, 17 жовтня в офісі РПР відбулося експертне обговорення законопроекту №4117 і пов’язаної з ним лібералізації ринку реєстраторів розрахункових операцій. Експерти РПР представили свій аналіз проблематики та новітніх способів вирішення проблем на ринку РРО представникам Міністерства фінансів, народним депутатам, бізнес-асоціацій та профільних громадських організацій.
Експерти Реанімаційного пакету реформ вважають, що конструктивна доробка законопроекту істотно змінить документ, а його поява лібералізує ринок РРО та створить умови для детінізації економіки країни.
Крім того, такий цифровий РРО дозволить істотно мінімізувати витрати на забезпечення робочого місця, де використання РРО обов’язкове, скасує закупівлю спецобладнання, його реєстрацію і перереєстрацію в фіскальних органах, – наголосив під час презентації головний експерт групи “Податкова реформа” РПР Ілля Несходовський.
За його словами, будуть також суттєво зменшені поточні витрати – закупівля касової стрічки та оплата сервісного обслуговування.
“Треба прибрати адміністративні функції державної фіскальної служби і зробити максимально простим процес касових операцій для підприємців. Фіскалізація повинна проходити на рівні програмного забезпечення УКРІНФОРМ, яке легко завантажить підприємець”, – розповів про філософію законопроекту народний депутат України, співавтор законопроекту Андрій Журжій.
Про механізми реалізації нової системи через відомчі інструкції і впровадження підзаконних актів, що регламентують технічну сторону питання, йшлося вже на наступний день, 18 жовтня, за круглим столом “Розподілена комп’ютерно-касова система як дієвий інструмент лібералізації готівкових розрахунків”, що пройшов у стінах Верховної Ради .
Цифровий РРО – це добровільна можливість підприємцю видати, а покупцеві отримати чек, надрукований, наприклад, з планшета, зі збереженням можливості працювати з класичним касовим апаратом, – акцентував Олег Кришін, народний депутат України.
Філософію нововведення підтримали більшість учасників круглого столу: представники НБУ, Держспоживслужби, представники обласних громадських рад УКРІНФОРМ, профільних професійних асоціацій (виробників, ІТ-підприємств), експерти РПР і Палати податкових консультантів. І вказали на цілу низку технічних нюансів, про реалізацію яких необхідно подумати вже зараз, – безпечні системи передачі даних, хмарні РРО, можливість використання технології blockchain.
“Наша Асоціація виробників виступає за максимальне спрощення роботи бізнесу, а також за повну детінізацію економіки”, – сказав Олександр Громико, президент Української асоціації виробників.
“Давайте дамо можливість використовувати в якості РРО смартфон або планшет, щоб підприємці могли легко вибивати фіскальний чек. Це дозволить підприємцям сплачувати постачальнику (виробнику) по безналу і не возити, ризикуючи, по всій країні не враховану готівку. Законопроект 4117 полегшить життя будь-якому підприємцю, давши можливість скоротити витрати, легко встановити програмне забезпечення і зареєструвати РРО. Це вже працює в Чехії, Хорватії та інших країнах, впевнений, що спрацює і у нас”, – додав він.
У найближчі дні обговорення інновації продовжать у Торгово промисловій палаті України та в Європейській Бізнес Асоціації.

You may also like...