Що відбулося в Брюсселі: усе про серію жахливих терактів

 

У столиці Бельгії Брюсселі 22 березня сталася серія вибухів. Є численні жертви і поранені.
Де сталися вибухи?
Приблизно о 8:30 За місцевим часом (9:30 за Києвом) два вибухи відбулися в аеропорті Завентем. Аеропорт закрили для літаків. Залізничне сполучення із Завентемом також зупинили.

Через деякий час вибух стався у метро Мальбек неподалік від будівлі Європарламенту та інших установ Європейського Союзу.
ЗМІ та очевидці повідомляють про вибух на ще одній станції брюссельського метро — станції Площа Шумана.
Вибухів могло бути більше — в аеропорті Брюсселя знайшли три пояси з вибухівкою, що не спрацювали.

Скільки загиблих?

Внаслідок серії терактів загинуло 26 людей: 11 — в аеропорті та 15 у метро. Ще 55 отримали поранення. Інформація оновлюється.

Чи є серед постраждалих українці?

Наразі немає інформації про поранених чи загиблих громадян України внаслідок терактів у Брюсселі.
Делегація українських депутатів стала свідками жахливої події, адже вони саме прибули до брюссельського аеропорту Завентем у момент вибухів. Українські парламентарі не постраждали.

Хто відповідальний за теракт?

Бельгійський прокурор підтвердив, що вибухи у брюссельському аеропорті здійснив террорист-смертник. Відповідальність за теракт уже взяла на себе “Ісламська держава”.

Що робити українцям?

Українцям, які перебувають у Брююселі та сусідніх державах слід знати таку інформацію:
У Брюсселі припинив роботу громадський транспорт, не працює залізничний вокзал. Бельгійська влада закликає всіх жителів столиці не виходити на вулиці, а залишатися там, де вони перебувають.
У сусідніх з Бельгією країнах після вибухів у Брюсселі вживають додаткових заходів безпеки. Додаткові підрозділи правоохоронців направлені в аеропорти Нідерландів, у лондонський аеропорт Ґетвік, паризький аеропорт Шарль-де-Голль та франкфуртський аеропорт.
Аеропорт “Бориспіль” скасував польоти до Брюсселя.
У зв’язку з терактами у Брюсселі Міністерство закордонних справ України просить українців відмовитися від поїздок у столичний регіон Бельгії. А тим, хто вже перебуває у країні, у відомстві рекомендують зв’язатися з рідними.
У зв’язку з ймовірним запровадженням надзвичайного стану українцям, які перебувають в країні, варто бути готовими до перевірки документів та особистого контролю, завжди мати при собі документи.
МЗС також просить телефонувати на гарячу лінію посольства у випадку надзвичайної ситуації.

You may also like...