Податкова відзвітувала про хвилю обшуків київських інтернет-магазинів: вилучено техніки на 10 млн грн

Минулої п’ятниці, 9 жовтня, в Києві податкова обшукувала відразу чотири інтернет-магазину, які торгують технікою Apple. Зокрема обшукам піддалисяICOM, ПМГ, McStore іPulsepad (Toia-х). Джерела повідомили, що продавців підозрюють у торгівлі сірим імпортом, а сьогодні стало відомо, що перевірки проводилися в рамках повномасштабної операції під гучним назвою «Рубіж-2015″. Про це AIN.UA повідомили в київському ДФС у відповідь на офіційний запит.

У податковій підтвердили, що справа стосується контрабанди, а операція проводилася в рамках розслідування кримінального провадження за ст.212 КК України. Обшуки торговельних і складських приміщень проводили на підставі постанов суду. Міліція вилучила близько 2000 пристроїв торгової марки Apple, у тому числі 300 iPhone, 45 iPad, 50 ноутбуків MacBook і комп’ютерів iMac, годинник Apple Watch, плеєри iPod, розширювач та аксесуари.

Крім техніки Apple правоохоронці також виявили та вилучили близько 100 одиниць продукції фірм Sony, Canon і Samsung (принтери, телевізори, ігрові приставки). «Весь вилучений товар був ввезений на територію України з порушеннями податкового та митного законодавства. Загальна вартість вилученої продукції становить понад 10 млн грн », – повідомили AIN.UA в податковій.

За даними ДФС, отриманим від офіційних представників Apple та інших вищеперелічених торгових марок, уся вилучена продукція ввезена поза митним контролем. Нагадаємо, джерела AIN.UA припустили, що «наводку» податківцям на конкретні магазини дали Asbis і ERC, які є офіційними дистриб’юторами Apple в Україні: «Вони якраз готуються ввезти в країну iPhone 6S і чистять конкурентів».

Тим часом, слідчі дії тривають. Як раніше повідомляли джерела з вищеперелічених інтернет-магазинів, обшуки в рамках даної справи, швидше за все, будуть продовжуватися і торкнуться не лише дрібних рітейлерів, але і великих (ймовірно, Comfy).

Тим часом, всі магазини, які піддалися обшукам в п’ятницю, на сьогоднішній день вже працюють.

You may also like...