Відверта розмова Путіна з Обамою: про що поговорили президенти

Двостороння зустріч президента США Барака Обами з російським колегою Володимиром Путіним замість обіцяних півгодини, тривала приблизно півтори.
Після її закінчення Путін поділився з російськими журналістами своїми враженнями.
Сайт “24” зібрав ключові тези з виступу російського президента після зустрічі з президентом США.
“Стосунки Росії і США на низькому рівні, але не Москва в цьому винна”
Відповідаючи на питання, як він може охарактеризувати зустріч з Обамою, Путін одразу звинуватив американського колегу у погіршенні стосунків.

Стосунки між Росією і США, на жаль, перебувають на досить низькому рівні — це все зрозуміло і без моїх коментарів, але це не наша ініціатива знизити стосунки зі США до такого рівня. Це позиція наших американських партнерів . Думаю, що це погано і для двосторонніх стосунків, і для світових справ, але такий вибір був зроблений США, — запевнив президент РФ.

Водночас, сьогоднішню зустріч Путін назвав, на диво, відвертою.
“Що стосується сьогоднішньої зустрічі — вона була корисною і, що особливо приємно, вона була досить відвертою. Мені здається, що і наші американські партнери чітко виклали свою позицію з низки питань, зокрема, і щодо врегулювання ситуації в Україні, і щодо сирійського питання. Як не дивно, у нас багато поглядів збігалось з різних питань, але були й розбіжності. Однак будемо надалі працювати і сподіваюсь, що ця робота буде конструктивною”, — сказав російський президент.

Про участь США у переговорах щодо України
“Що стосується більш активної участі США щодо врегулювання конфлікту в Україні, то США і так достатньо активно в цьому беруть участь, хоча це і не висувається на передній план, як робота Росії, Франції та Німеччини в рамках так званого нормандського формату”, — зазначив Володимир Путін.

Російський президент не міг не згадати про вплив США на владу в Україні.
США стоять за спиною київської влади, вони перебувають у постійному контакті з європейцями. Сьогоднішні консультації показали, що наші американські колеги цілком і повністю впливають на цей процес, — переконаний глава Кремля.
Про стосунки з Обамою

Коментуючи питання про те, що остання зустріч з Бараком Обамою у нього буле ще два роки тому, Путін сказав, що не пам’ятає, якою вона була.

Я не пам’ятаю, що було у 2013-му році, яка там була атмосфера, я думаю, що й Барак уже не пам’ятає. Але, як й я говорив, сьогоднішня бесіда була дуже конструктивною, діловою і, на диво, дуже відвертою, — переконував Путін.

За словами російського президента багато часу в розмові з главою білого дому вони приділили обговоренню ситуації в Сирії та загалом питанню боротьби з тероризмом у світі.
На прохання журналістів Володимир Путін також прокоментував демарш української делегації під час його виступу на Генасамблеї ООН.

You may also like...