Боєць АТО отримав 5 років за відмову виконувати наказ без зброї

Добровольця 30-ї окремої механізованої бригади Ігоря Глущука, який відмовився виконувати бойове завдання беззбройним, засудили до 5 років позбавлення волі.

Його визнали винним за ст. 402 ч. (Непокора, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці) КК України, говориться в повідомленні Харківської правозахисної групи.

Як сказано в повідомленні, у січні командир батальйону віддав усний наказ Глущук (командиру 15-ї роти) супроводити кілька машин БМП в місто Дебальцеве. При цьому його не попередили, що необхідно мати повне озброєння, боєкомплект, теплі речі, продукти і воду. Бійцям було наказано їхати без світла у супроводі офіцерів.

Колону майже відразу ж обстріляли мінометами, “Градами” і РСЗВ. Після цього з’явився начальник штабу Голуб, сказав, що треба їхати, не повідомивши маршрут. Він лише уточнив, що приїде супроводжуючий, який відведе підрозділ до місця, де потрібно зайняти оборону, розповідають правозахисники.

Бійці поцікавилися, чому їм не повідомили, що буде бойове завдання – у них не було боєкомплектів. Підполковник Голуб сказав, що вони тут знаходяться незаконно, оскільки ніякого письмового наказу на виконання бойового завдання не було, наказ про їх відрядженні з Новоград-Волинського ще не переправлений.

Керівництво повідомило, що все необхідне підвезуть через три дні. Ігор Глущук доповів керівництву, що виконати наказ неможливо, оскільки немає озброєння, продовольства, особистих речей, тому це стане фатальним для цілої роти військових. Після цього бійці повернулися в село Покровське, а Глущука згодом звинуватили у невиконанні наказу.

Фактично ж він своїми діями зберіг життя 40 військових, але ні слідство, ні суд не прийняли це до уваги, стверджують правозахисники.

Зараз доброволець готується до апеляції на вирок суду.

Газета ua

You may also like...