Як віддати родині 90 тисяч євро?

У Франції третій місяць тривають протести

Із кінця травня у Франції тривають протести. За останні два тижні на вулиці виходили фермери, працівники портів, таксисти, торговці тютюном, жителі села Веллоріс (там перекривають пляж для родини саудівського короля. "Країна") та жінки в купальниках. Фермери вимагали підняти закупівельні ціни й знизити податки. Також просили не закуповувати дешеву продукцію в Італії та Іспанії. Блокували траси, запускали свиней до супермаркетів, вивалювали гній на парковках. Працівники портів вимагають скасувати приватизацію фірми "Скоп Сі Франс" данською компанією і не скорочувати 75 відсотків персоналу. Перекрили тунель через Ла-Манш. Із 30 липня його штурмують дві з половиною тисячі нелегальних мігрантів з Африки. Намагаються потрапити до Великої Британії у вантажівках, легковиках. Нападають на водіїв, грабують їх

Жан Ровальї, 56 років, фермер, Бордо:

Торік узяв великий кредит. Орієнтувався на ринок східної Європи. Міг би свої сири продавати й у Франції, але мене цікавить більший об'єм збуту. Для цього готовий на 20 відсотків знизити ціну. Коли оголосили санкції проти Росії, я не хвилювався був упевнений, що уряд придумає, як нам це компенсувати. За півроку стало ясно, що всім наплювати. Я лишився наодинці зі своїм кредитом на 200 тисяч євро, п'ятьма працівниками з Марокко і 15 французами.

Виходив перекривати траси. Виливали тижневий надій молока. Нам втрачати нічого. Сусід продавав елітні фрукти в Китай. Ті на 60відсотків знизили закупівлю. А наш ринок завалений іспанськими персиками й виноградом. Іспанський прем'єр каже, що вони згодні продавати за безцінь, тільки б не гнило. Наш урожай гниє просто на деревах і кущах. Кому потрібен такий Союз? Усі своїх фермерів захищають, тільки французи вдають, що все гаразд.

Луї-Жак Шантель, 34 роки, власник тютюнового магазину, Париж:

Із вересня уряд пропонує змінити дизайн пачок. Назва має бути дрібним шрифтом на білому тлі. Це для того, щоб падав престиж курців. Не ясно, що куритимеш цигарки за 5євро чи за 20. Зі збільшенням потоку нелегалів ми зіткнулися з лавиною контрабанди. Вона потрапляє до нас через легальних постачальників. Я не готовий боротися із цим самотужки. Якщо це ініціатива уряду, він має розробити механізми вилучення сміття у пачках. У мене елітний магазин. Ціни високі. Є сигари, є колекційні цигарки. У мене закуповуються людей 60. Вони хочуть бути впевнені у якості товару.

Абдель Рахман аль Дусі, 29 років, таксист, Париж:

Мені не імпонує ідея протестів і агресивних безладів, але іншого вибору немає. Моя родина збирала 90 тисяч євро на ліцензію таксиста. Двоюрідному братові це обійшлося у 105 тисяч. Маємо право працювати майже по всьому місту. Хотіли вивчити молодших братів і сестер. Через сервіс Uber клієнтури вдвічі менше. Їхнього водія замовляєш через інтернет, чекаєш менше, платиш у півтора разу дешевше, можеш поставити свою музику, можеш попросити купити каву. Я прослухав 20 лекцій про закони ринку. Але як віддати родині 90 тисяч?

Анні Жоден, 45 років, медсестра, Кале:

Протести в порту не припиняться, поки їх не розженуть силою. Хлопці не чують адекватних аргументів. Не хочуть домовлятись добром. Вимагають, щоб їх вдовольнили на 100відсотків, а це нереально. Підприємство не може утримувати зайвих людей.

Викликають туди тричі на день. Не витримують люди в черзі. Травмуються самі мігранти, ранять водіїв. Далекобійника витягли з кабіни й забили до півсмерті. Чи може щось зробити поліція? Боюсь, у таких масштабах ні. Анархії ще немає. Але дуже хисткий баланс порушено.

Софі Лінн, 64 роки, пенсіонерка, Велоріс:

У село зігнали поліцію і особисту службу охорони саудівського короля . Розумію, що його родина має бути в безпеці, але я у себе вдома. Там бували різні президенти, Ніколь Кідман, Бред Піт із родиною. Нікого не з'їли.

Фермери отримуватимуть 1,4 євро за кілограм свинини

Міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казнев заявив, щороботу сервісу Uber (користувачі викликають автомобіль через додаток нателефоні. При цьому водій може небути таксистом. "Країна") призупинять. Голова французького офіса Тібо Сімфаль відповів, щопрацюватимуть доофіційної судової заборони, адля неї немає підстав.

Міністр охорони здоров'я сказала, щодизайн пачок для цигарок все одно змінюватимуть. Так боротимуться здитячим курінням. Зараз палять 26% 15-річних французів.

Фермерам пообіцяли списати 100 млн євро податків. Ще 500 млн виділять якпільгові кредити. При цьому збанкрутують 10% господарств. Фермери вимагають підняти закупівельну ціну намолоко з300 до340 євро затонну інасвинину до1,4євро за1кг. Уряд наце погодився.

You may also like...