Поліція забризкала водія газом за відмову передати документи

Ввечері 25 липня 2015 року, за адресою бул. Лесі Українки 20, стався конфлікт між водієм і нової патрульної поліцією Києва. Як стало відомо “Дорожньому контролю”, водій попросив поліцію обгрунтувати законність перевірки документів. У відповідь на це, дівчина-поліцейська дістала газовий балончик і випустила його вміст в салон автомобіля. Водій записав це на камеру мобільного.
На даний момент, журналісти та адвокат “Дорожнього контролю” знаходяться на місці подій і з’ясовують подробиці конфлікту. Відзначимо, що затримання водія триває вже 5:00 і за цей час не було складено жодних адміністративних протоколів.

З’ясувалося, що нова поліція України забризкала водія газом за відмову передати документи в руки. Незважаючи на те, що водій зобов’язаний тільки пред’явити свої права, поліція наказала саме передати.
Згідно п.2.4 ПДР – “на Вимогами працівника міліції водій винен пред’явити для перевіркі документи”. Згідно с.16 Закону України “Про дорожній рух” – “водій зобов’язаний мати при Собі та на Вимогами працівніків міліції пред’являті для перевіркі посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб”. У 2011 році Верховна рада змінила закон і прибрала обов’язок водія “передавати” документи працівникам міліції.

Відеозапис НЕЗАКОННИХ ВИМОГ ПОЛІЦІЇ:

У даній ситуації, вимоги і погрози поліції абсолютно незаконні. Згідно ст.126 Кодексу про адміністративні правопорушення – “керування транспортним Засоба особою, яка НЕ має при Собі б або не пред’явив для перевіркі посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб – Тягном за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до п ‘ятдесяті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян “.

Таким чином, у випадку, якщо водій відмовляється пред’явити документи для перевірки, працівники поліції (ДАІ) можуть скласти на водія адміністративний протокол за ст.126 КУпАП і накласти штраф. Поліція не мала жодного права залякувати водія застосуванням ст.185 КУпАП (злісна непокора законним розпорядженням міліції), оскільки жоден закон не зобов’язує водія ПЕРЕДАВАТИ документи в руки міліціонерові. Крім цього, ст.185 КУпАП може бути застосована тільки, якщо громадянин порушує громадський порядок і відмовляється припиняти своє порушення.

Нагадаємо, що аналогічним чином нещодавно надійшов начальник ДАІ м Артемівська Костянтин Чаловскій, який так само зажадав від жінки водія передати йому документи в руки. Після відмови – Чаловскій розбив скло в машині і витягнув жінку на вулицю. Після заяви “Дорожнього контролю”, прокуратура Донецької області відкрила кримінальну справу за ч.2 ст.365 КК. Зараз, справу проти Чаловского направлено до суду.

“Дорожній контроль” вже готує заяву до Генеральної прокуратури України про вчинення поліцією кримінального злочину за ч.2 ст.365 КК. Сподіваємося, що прокуратура вчинить так само як і у справі Чаловского – і нові поліцейські підуть по суд. Дане відео показує, що нова поліція не тільки не відрізняється, але вона і набагато гірше працівників ДАІ. У Києві, працівники ДАІ знають, що вимагати передачі документів в руки незаконно і подібних ситуацій не було вже кілька років.

You may also like...